Keskin Sirke Küpüne Zarar

Keskin sirke küpüne zarar atasözü sürekli sinirlenen, devamlı öfkeli davranışları olan kişiler için bir uyarı niteliğinde kullanılır. Manası, sürekli sinirli olurlarsa ve her şeye öfkelenirlerse ancak kendilerine zarar verirler. Çünkü sinir ve öfke karşıdaki insandan çok sinirlenen ve öfkelenen kişinin psikolojisini bozar. Keskin sirke küpüne zarar atasözü de bu anlamda kullanılır

Çok sinirli ve öfkeli kişilerin başkalarından çok kendine zarar verdiğini ancak yakın olanlar ve dikkatli bakanlar görür. Bu yüzden hayatta çabuk sinirlenmemek, mümkün olan her olaya soğukkanlı bir şekilde yaklaşmak gerekir.

Keskin sirke küpüne zarar atasözü örneği:

Ufuk artık çok yorulmuştu. Yıllardır bu koşuşturmacanın içindeydi ve insanları sert bir şekilde yönetmek gerçekten çok zordu. Bu fabrika artık ona dar geliyordu. Belki de yıllardır ailesinin ona yaptığı uyarılar doğruydu. Keskin sirke küpüne zararmış. Ufuk da yıllar sonra yavaş yavaş yıpranmışlığın etkisini üstünde görüyordu. Yakında bu işi bırakıp şeker gibi bir insan olmak istiyordu.

Bu Atasözü ve kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Keskin Sirke Küpüne Zarar hakkında ödeviniz varsa veya başınızdan geçen özel bir hale uygun olup olmayacağını merak ediyorsanız yorum ile hemen sorabilirsiniz.


Keskin Sirke Küpüne Zarar İçin 2 Yorum

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İsim ve mail zorunlu değildir.