Ana Baba Günü

Ana baba günü deyimi kalabalık ve yoğun yerler için kullanılır. Genellikle toplu etkinliklerde beklenildiğinden kalabalık bir ortamla karşılaşıldığında söylenen bir deyimdir. Kişilerin birbirlerini tanıyamayacak kadar kalabalık olması durumunda söylenir. Mahşer yerinin kalabalık olacağına işaret ederek kullanılmış bir deyimdir. İğne atsan yere düşmez deyimi ile neredeyse eş anlamlıdır.

Ana baba günü deyimi örneği:

Mahmut son zamanlarda çok dalgındı. Aklını bir türlü toparlayamıyordu. Neden olduğunu da anlayamıyordu. Çünkü son zamanlarda başından kötü veya zor bir olay geçmemişti. Her şey iyi gibiydi dışarıdan. En sonunda kendini toplamaya karar verdi ve hava almak için dışarı çıktı. Hiç farkında değildi ama o gün tatil günüydü. Bir lunaparka girdi. Lunapark ana baba günü gibiydi. Zaten darlanıp hava almak için dışarı çıkmıştı ama daha çok darlanıp kendini lunaparktan dışarı attı.

Bu Deyim ve kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Ana Baba Günü hakkında ödeviniz varsa veya başınızdan geçen özel bir hale uygun olup olmayacağını merak ediyorsanız yorum ile hemen sorabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İsim ve mail zorunlu değildir.