İğne Atsan Yere Düşmez

İğne atsan yere düşmez deyimi çok kalabalık ortamları tanımlamak için kullanılır. Genellikle atasözü olarak bilinir ancak deyimdir. Açık hava ortamlarından küçük bir odaya kadar her yer için kullanılabilir. Bir mübalağa içerir. Herkesin birbiriyle dipdibe olduğunu, yukarıdan iğne kadar ince bir şey atsa yere düşmeden muhakkak birine çarpacağını ifade eder. Sıkça kullanılır.

İğne atsan yere düşmez deyimi örneği:

Osman okuldan geliyordu ve gerçekten çok yorgundu. Eve gidip yemeğini yemeği, ardından da soğuk ayranını içmeyi çok istiyordu. Evin kapısının önüne geldiğinde ufak bir şok geçirdi. Kapının önü beklenmedik şekilde ayakkabılarla doluydu. İçeri girdi ve gözlerine inanamadı. Kendi evlerinde hiç bu kadar kalabalık görmemişti. İğne atsa yere düşmeyecek kadar çok kalabalık vardı evde. Nedenini ise hemen öğrenemeyecekti.

Bu Deyim ve kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. İğne Atsan Yere Düşmez hakkında ödeviniz varsa veya başınızdan geçen özel bir hale uygun olup olmayacağını merak ediyorsanız yorum ile hemen sorabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İsim ve mail zorunlu değildir.